Zdjęcia do wykonania wyceny wartości samochodu do akcyzy są bardzo ważne. Dzięki prawidłowo i szczegółowo wykonanym zdjęciom my szczegółowo i prawidłowo określimy zakres uszkodzeń oraz wyposażenie pojazdu co ma znaczący wpływ na jego wartość.

Zdjęcia dostarczone do zlecenia są podstawą do zastosowania odpowiedniej kwalifikacji oraz korekt wartości. Będą również niezbędne do potwierdzenia uszkodzeń w urzędzie skarbowym, jeżeli pojawi się jakieś pytanie.

Ważne jest, żeby fotografowany obiekt maksymalnie wypełniał kadr zdjęcia – otoczenie nie będzie miało dla nas znaczenia 😊.
Kolejna ważna kwestia – nie obracamy aparatu za często. Nie zawsze mamy możliwość wykonania zdjęcia poziomo i wtedy zdjęcie wykonujemy pionowo, jednak staramy się trzymać aparat zawsze w jednej pozycji.

Jak wykonać zdjęcia do kosztorysu szkody? Niezbędne są:

 • dokumenty identyfikacyjne – 2 zdjęcia
  Obie lub więcej strony dowodu rejestracyjnego z kraju poprzedniej rejestracji. (Brief/Certificate of Title itp.),
 •  ogólny widok pojazdu – 8 zdjęć
  4 zdjęcia pojazdu na około z wysokości środka pojazdu + 4 zdjęcia po skosie z góry. Takie zdjęcia dają ogólny pogląd na pojazd i jego wyposażenie zewnętrzne.
 • numer identyfikacyjny (numer ramy/ VIN), tabliczka znamionowa – 2 zdjęcia
  Numer identyfikacyjny lub tabliczka identyfikacyjna nie zawsze są umieszczone w miejscu, dającym możliwość idealnie równo wykonania zdjęcia. W takim przypadku zdjęcie ma obejmować cały fotografowany numer/ tabliczkę tak, żeby były czytelne.
  W przypadku problemów z znalezieniem numeru identyfikacyjnego oraz tabliczki zapraszamy do zakładki Gdzie znajduje się numer VIN.
 • wnętrze pojazdu – 5 – 6 zdjęć
  Widok przez otwarte drzwi kierowcy, wyposażenie kokpitu, przednie oraz tylne fotele, stan licznika przebiegu.
  Na zdjęciach widoczne wyposażenie wnętrza, układ foteli, stopień zużycia elementów takich jak kierownica, fotel kierowcy oraz manetka zmiany biegów.
 • uszkodzenia – ilość zdjęć bez ograniczeń zależnie od rozmiaru uszkodzeń
  Uszkodzenia fotografujemy najpierw z daleka pokazując lokalizację na pojeździe, a następnie z bliska z różnych stron i wysokości.
  Duża ilość zdjęć z każdej strony pozwoli dokładniej określić rozmiar uszkodzeń.
  Uszkodzenia to zarówno te duże w strefie uszkodzeń, jak i te małe w innych częściach pojazdu jak zarysowania, obicia kamieni, braku w wyposażeniu nadwozia na zewnątrz lub wewnątrz pojazdu, pęknięty klosz lampy lub przerysowany element kokpitu pojazdu.

Pamiętaj! Usługi online dają komfort dopasowania do swojego czasu możliwości ich realizacji, jednak wynik naszej pracy zależy w tym przypadku również od Ciebie 😊

Dobrze wykonane zdjęcia odpowiedniej jakości pozwolą nam zweryfikować, czy ubezpieczyciel prawidłowo zakwalifikował uszkodzenia oraz, czy nic nie pominął natomiast zdjęcia pojazdu umożliwią prawidłową identyfikację.