USZKODZENIE LAKIERU SAMOCHODU

Ustalimy wysokość szkody , uzyskamy odszkodowanie!

Ocena stanu i wycena wartości uszkodzeń nadwozi pojazdów

SZKODY CHEMICZNE – wżery, popalenia chemiczne, przebarwienia na lakierze i elementach nadwozia 

FARBA DO MALOWANIA STATKÓW – uszkodzenia w postaci kropek farby np. podczas malowania statku

Obicia lakieru – uszkodzenie podczas piaskowania, uszkodzenie podczas koszenia trawy

Szkody chemiczne to nie tylko uszkodzenia lakieru ale również uszkodzenia pozostałych elementów wyposażenia nadwozia takich jak szyby, tworzywa sztuczne, elementy chromowane i inne. Uszkodzenia takie powstają min. w Policach k. Szczecina przez w wyniku działania Zakładów Chemicznych w Policach tj. grupa Azoty ZCH „Police” S.A.  W przypadku stwierdzenia uszkodzeń chemicznych wykonywana jest opinia z wyliczeniem kosztu naprawy wraz z szczegółową dokumentacją fotograficzną na potrzeby dochodzenia sprawy w Sądzie.

Podczas prac remontowych na stoczni remontowej bądź podczas malowania konstrukcji stalowych często zdarza się, że nieosłonięte miejsce pracy nie chroni zaparkowanych w pobliskim sąsiedztwie pojazdów przed uszkodzeniami nadwozia. Drobinki farby porywane przez wiatr osiadają na nadwoziu pojazdu i w wyniku reakcji chemicznych wtapiają się w podłoże tworząc nieodwracalne uszkodzenie, możliwe do usunięcia poprzez naprawę lakierniczą oraz wymianę elementów wyposażenia nadwozia. W przypadku takiej szkody wykonywana jest analogicznie do szkód chemicznych opinia z kosztorysem naprawy i szczegółową dokumentacją fotograficzną. 

Obicia lakieru i elementów nadwozia powstałe podczas piaskowania bądź koszenia trawy to szkody, których usunięcie wymaga naprawy lakierniczej bądź wymiany obitych, elementów. W takim przypadku niezbędne jest wykonanie opinii z kosztorysem wartości szkody i dokumentacją fotograficzną.

Nadwozie Twojego samochodu zostało uszkodzone i są na nim wżery, popalenia chemiczne lub drobinki farby?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Formularz kontaktowy

rzeczoznawca-logo

Zapraszamy również do poznania pozostałych usług, które oferujemy.