WYCENA WARTOŚCI POJAZDU

Określimy wartość pojazdu dla towarzystwa ubezpieczeniowego, sądu, urzędu lub firmy.

AKCYZA – wycena wartości pojazdu dla Urzędu Celnego do podatku akcyzowego

INFO-EXPERT, EUROTAX – wycena wartości w programie eksperckim

Szkoda całkowita – wycena wartości pojazdu przed szkodą, wycena wartości pozostałości/wraku i kosztu naprawy
 

Odszkodowanie – weryfikacja wyceny ubezpieczyciela, wykonanie niezaniżonej wyceny wartości

Pojazdy kolekcjonerskie – wycena wartości pojazdów, które nie figurują w bazach programów eksperckich (+25 lat)

Wycena do celów księgowych – np. do likwidacji pojazdu 

AUTOCASCO (AC) – wycena wartości pojazdu do ubezpieczenia autocasco

 
Usługi wykonujemy w oparciu o oględziny pojazdu oraz ONLINE  na podstawie przesłanych materiałów, przygotowanych zgodnie z instrukcją. W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu.
 
 
Akcyza to obowiązkowy podatek dla samochodów osobowych sprowadzanych do Polski. Wysokość podatku akcyzowego zależna jest od pojemności silnika – dla samochodów z silnikiem powyżej 2,0l to 18,6% wartości samochodu natomiast akcyza dla aut z silnikiem mniejszym niż 2000 cm3 to 3,1 %.
Wartość samochodu określana jest min. na podstawie jego stanu, dlatego zalecane jest wykonanie wyceny wartości pojazdu przez profesjonalnego rzeczoznawcę samochodowego dla pojazdów uszkodzonych do potwierdzenie niższej wartości spowodowanej uszkodzeniami a tym samym niższego podatku akcyzowego. 
 
Wycena wartości online  Wyceń auto przez internet! Wycena wykonana być może do celów prywatnych, księgowych, dla urzędu lub sądu. Celem wykonania wyceny jest określenie właściwej wartości rynkowej lub wartości katalogowej samochodu, motocykla lub innego pojazdu.
 
 
 

Wycena wartości pojazdów, maszyn i urządzeń

  • wycena wartości uszkodzonych i nieuszkodzonych pojazdów, maszyn i urządzeń dla firm, towarzystw ubezpieczeniowych, sadów, urzędów itp.
  • wycena pojazdów (na podstawie programu INFO-EXPERT)
  • indywidualna wycena wartości pojazdów, przyczep, łodzi i innych

Programy eksperckie do wyliczenia kosztów naprawy:

InfoExpert:

Eurotax: Program służący zarówno do wykonania wycen wartości pojazdów jak kosztorysu naprawy. Bardzo często stosują go towarzystwa ubezpieczeniowe do wyceny wartości samochodu na potrzeby Autocaso. Watro również pamiętać, że w odszkodowanie z autocasco określane jest na podstawie OWU ( Ogólne Warunki Ubezpieczenia). W OWU zawarta być może informacja, e wycena wartości musi zostać wykonana w programie Eurotax. 

Nasi eksperci korzystają z dostępnych na rynku programów do wyceny wartości szkód. Programy się bieżąco aktualizowane dlatego wykonywane w nich kalkulacje są aktualne. Mamy jednak możliwość wykonać kalkulację z datą wsteczną. Kalkulacja z datą wsteczną przydaje się często, gdy musimy określić wartość szkody z datą historyczną. Takie kalkulacje wykonywane są często dla kancelarii prawnych, sądów orz innych instytucji.

Indywidualna wycena wartości pojazdu zabytkowego

Wycena wartości pojazdów w systemie Info-Ekspert m. in. dla Urzędów Celnych, banków, firm leasingowych i towarzystw ubezpieczeniowych

Potrzebujesz wycenę wartości?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Formularz kontaktowy

Zapraszamy również do poznania pozostałych usług, które oferujemy.