Jak sprzedać wrak po kolizji?

Wrak samochodu to po prostu auto po szkodzie, którego naprawa jest trudna (a nawet niemożliwa) i najczęściej nieopłacalna. Uszkodzenia po kolizji są na tyle duże, że odpowiadają wartości pojazdu, a nawet ją przekraczają. Jeśli ubezpieczyciel uzna wówczas szkodę całkowitą, właściciel nie ma obowiązku złomowania takiego samochodu. Od jego decyzji zależy, co z nim zrobi. Oczywiście może podjąć się naprawy, ale może też spróbować sprzedać taki pojazd. Czy jest to możliwe? Jak sprzedać wrak po kolizji? Kilka wskazówek w dalszej części naszego wpisu.

Sprzedaż wraku po kolizji może być dobrą decyzją

Ubezpieczyciele, uznającszkodę całkowitą pojazdu najczęściej stosują tzw. metodę dyferencyjną. Jest ona rozumiana jako różnica między rzeczywistym stanem pojazdu po uszkodzeniu a stanem hipotetycznym, który istniałby, gdyby do zdarzenia nie doszło. W praktyce dla klientów oznacza to, że po prostu nie otrzymają satysfakcjonującego odszkodowania w pełnej wysokości, lecz kwotę będącą różnicą wartości pojazdu sprzed i po wypadku. Najczęściej nie jest to dla nich korzystne finansowo rozwiązanie.

Właściciel takiego samochodu może podjąć się sprzedaży we własnym zakresie. Oczywiście od razu trzeba podkreślić, że w przypadku wraków zadanie zwykle nie jest łatwe, a cały proces będzie wymagać zaangażowania i czasu, chociaż wiele zależy od ceny i tego, z jakim pojazdem mamy do czynienia. Jeśli z różnych powodów jest to model wyjątkowy lub unikatowy, są szanse, że znajdzie się na niego nabywca.

Transakcja może dotyczyć samochodu w całości, ale opłacalną opcją może okazać się również sprzedaż wraku na części. Z takiego rozwiązania korzystają przede wszystkim właściciele skupów lub osoby, które wykorzystują używane elementy w późniejszych naprawach.

Chcesz pozbyć się wraku po kolizji? Skontaktuj się z nami

Samochód po wypadku lub kolizji może sprawiać trudności w sprzedaży. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientom, świadczymy usługi również i w tym zakresie. Dzięki współpracy z wieloma firmami zajmującymi się skupem pojazdów uszkodzonych możemy pomóc ci pozbyć się problemu.

Aby sprzedać wrak po kolizji, wystarczy się z nami skontaktować. Możesz skorzystać z formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej lub przesłać dokumenty na adres mailowy. Jaka dokumentacja jest potrzebna?

  • Zdjęcia uszkodzonego pojazdu wewnątrz i na zewnątrz.
  • Zdjęcia dowodu rejestracyjnego (z obu stron).
  • Dokumenty uzyskane od towarzystwa ubezpieczeniowego (kosztorys naprawy, wycena).
  • Oprócz tego prosimy o informację, jaką kwotę chcesz otrzymać za wrak pojazdu oraz czy jest to wartość sztywna, czy orientacyjna.

Oczywiście nie możemy zagwarantować, że wrak po kolizji na pewno zostanie sprzedany za satysfakcjonującą Cię kwotę, jednak dołożymy wszelkich starań, aby tak się stało.