Wykup szkody – na czym polega i czy przynosi korzyści?

Wykup szkody pozwala na uzyskanie dodatkowej gotówki z odszkodowania w znacznie szybciej i łatwiej niż w przypadku postępowania sądowego. Jest to coraz chętniej wybierana forma likwidacji szkody po odmowie dopłaty przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Na czym to polega i jakie są najważniejsze korzyści wynikające z wykupu szkody.

Czym jest wykup szkody?

Wykup szkody to inaczej dopłata do odszkodowania, która jest możliwa w przypadku szkód komunikacyjnych. Jest to rozwiązanie, z którego mogą skorzystać osoby poszkodowane w kolizjach i wypadkach drogowych powstałych w okresie ostatnich trzech lat. Dotyczy przede wszystkim sytuacji, w których wypłacone odszkodowanie nie wystarcza na pokrycie kosztów niezbędnych do dokonania stosownych napraw mających na celu przywrócenie stanu pojazdu sprzed zdarzenia drogowego. Warto wówczas oddać sprawę w ręce fachowców. To jedna z usług świadczonych przez naszą firmę, która specjalizuje się m.in. dopłatach do odszkodowania. Warto się do nas zgłosić również w przypadku, gdy nie masz pewności, czy wypłacono ci świadczenie w pełnej możliwej kwocie. Mamy duże doświadczenie w pomocy osobom poszkodowanym, dlatego też gwarantujemy ci profesjonalną weryfikację szkody, a następnie wybór takich narzędzi, które pozwolą na uzyskanie stosownych środków.

Najważniejsze korzyści wynikające z wykupu szkody

Korzystając z naszych usług w zakresie dopłat do odszkodowań można mieć stuprocentową pewność uzyskania pieniędzy po pozytywnej weryfikacji szkody. Dużą zaletą jest też krótki czas oczekiwania na wypłatę po dostarczeniu wszystkich niezbędnych dokumentów. Za sprawą wykupu szkody pieniądze szybko trafiają do poszkodowanych, którzy mogą dokonać niezbędnej naprawy pojazdu. Co więcej, w wielu przypadkach dodatkowe środki pozwalają na pokrycie strat, które nie były wzięte pod uwagę przez otrzymane wcześniej zaniżone odszkodowanie. Przy wykupie szkody nie ma też żadnych kosztów dodatkowych.

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z wykupu szkody, zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Zapewniamy bezpłatną weryfikację sprawy w terminie 3-5 dni roboczych od przesłania kompletu dokumentów.