Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie samochodu?

Zakup nowego samochodu, szczególnie na rynku wtórnym, to spore wyzwanie. Niestety wciąż bardzo często można usłyszeć historie osób, nabyły pojazd w dniu zakupu wyglądający na całkiem sprawny technicznie, po czym po kilku tygodniach użytkowania na jaw wyszły usterki narażające ich nie tylko na sporo stresu, ale przede wszystkim niespodziewanie duże koszty. Takich nietrafionych inwestycji można jednak skutecznie uniknąć, bardzo skrupulatnie sprawdzając samochód przed zakupem.

Kompleksowa weryfikacja stanu pojazdu przed zakupem

Kupowany samochód powinien być zweryfikowany pod wieloma względami. Dotyczy to praktycznie każdego pojazdu — zarówno tego kilkunastoletniego sprowadzonego z zagranicy, jak i dwu-, trzyletniego z dobrym przebiegiem, który wprawdzie z racji swego wieku powinien być całkiem sprawny, to przecież historię może mieć bogatą, a i kosztuje niemało. Na co trzeba wówczas zwrócić szczególną uwagę? Jest kilka istotnych rzeczy, które wymagają szczególnie precyzyjnego sprawdzenia:

  • możliwe jak najbardziej szczegółowe oględziny pojazdu zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Uwagę należy zwrócić przy tym m.in. na komorę silnika.
  • pomiar grubości powłoki lakierniczej,
  • dokładne sprawdzenie dokumentacji (powinna być kompletna),
  • kontrola opon, szyb, spasowania elementów nadwozia,
  • sprawdzenie podwozia,
  • sprawdzenie sprawności oświetlenia,
  • sprawdzenie płynów eksploatacyjnych.

Konieczne jest też wykonanie jazdy testowej. Jazda próbna to bardzo ważny etap w każdym procesie weryfikacyjnym. Można wówczas ocenić stan zawieszenia, układu kierowniczego i hamulcowego, a także poddać ocenie ogólne wrażenia z krótkiej podróży. Rekomendowane jest także przeprowadzenie komputerowego badania diagnostycznego oraz sprawdzenie auta w warsztacie.

Profesjonalne wsparcie przy zakupie samochodu

Potrzebujesz pomocy przy zakupie samochodu? Chcesz kupić solidne, sprawdzone auto i uniknąć niechcianych niespodzianek? W takim razie dobrze trafiłeś! Nasza firma zajmie się kompleksową weryfikacją stanu pojazdu, którym jesteś zainteresowany. Dokonamy fachowej oceny, przeprowadzimy wszelkie niezbędne badania, przeanalizujemy, czy cena danego modelu jest rozsądna, a następnie przedstawimy ci naszą opinię, dołączając przy tym dokumentację techniczną.

Interesującą ofertą po zakupie pojazdu może być również wycena wartości pojazdu do Autocasco, czyli nieobowiązkowego ubezpieczenia, do którego wartość pojazdu przez agenta ubezpieczeniowego ustalana jest na podstawie katalogów, a nie rzeczywistego stanu i wyposażenia pojazdu. Jeszcze inaczej wygląda wycena wartości w przypadku samochodu, którego nie ma w katalogu.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.